Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Przypominamy o obowiązku korzystania z aplikacji Kwarantanna domowa, dla osób objętych kwarantanną

  Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Obejmowani są nią także wszyscy, którzy wjeżdżają do Polski z zagranicy.

 2. Kaskadowy pomiar prędkości w ramach Road Safety Days

  W piątek na terenie naszego województwa policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja podjęta będzie w ramach ogólnoeuropejskich Road Safety Days i ma na celu uświadamianie kierującym zagrożeń związanych z przekraczaniem prędkości oraz oczywiście reagowanie na wszelkie niebezpieczne zachowania na drodze.

 3. Policjanci ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego

  Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W sobotę 12 września w nocy w miejsc. Giemlice (p. gdański, gm. Cedry Wielkie) osobowy peugeot zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Z podróżujących samochodem dwóch mężczyzn 19-latek zginął, natomiast 17-latek został odwieziony do szpitala. Teraz śledczy pracujący przy sprawie dokładnie analizują całe zdarzenie, żeby szczegółowo je odtworzyć.

 4. Okradł myjnię samochodową – został zatrzymany przez policjantów

  Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który włamał się do automatycznej myjni samochodowej, skąd ukradł pieniądze. Podczas czynności z 26-latkiem mundurowi ustalili, że może on odpowiadać za kilka innych przestępstw, w tym oszustwa i kradzieże. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

 5. WIELKA DEBATA „KORONAWIRUS OCZAMI EKSPERTÓW"

  Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński uczestniczył dziś w debacie pn. „Koronawirus oczami ekspertów” zorganizowanej przez Pracodawców Pomorza.