Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim

Dzielnicowy
policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
space2 20px

Najczęściej czytane

 1. Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego w Straszynie

  W piątek, w godzinach wieczornych, policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. 51-letni pieszy został na pasach potrącony przez 65-letniego kierowcę volkswagena. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

 2. PROŚBA O POMOC W USTALENIU TOŻSAMOŚCI

    Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim prowadzą czynności identyfikacyjne n/n mężczyzny, którego zwłoki zostały ujawnione 7 lutego 2018 roku w pustostanie znajdującym się w miejscowości Juszkowo. W ubraniu mężczyzny nie było żadnych dokumentów ani innych rzeczy, które pozwoliłyby na ustalenie jego danych personalnych.

 3. Śmiertelny wypadek w Przywidzu

  Policjanci z Pruszcza Gdańskiego ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 16 w Przywidzu (p. gdański). Pieszy przechodzący przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym został śmiertelnie potrącony przez osobowego volkswagena. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 4. Wczoraj dzielnicowi w terenie pomagali osobom bezdomnym

  Dzielnicowi w powiecie gdańskim aktywnie pomagają osobom bezdomnym. Wczoraj w swoich rejonach policjanci sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące i udzielali im informacji oraz pomocy.

 5. Korytarz życia i jazda „na suwak” – zmiany w przepisach

  Od 06 grudnia 2019r. wchodzą zmiany w przepisach ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Obowiązywać zaczną zapisy dotyczące tzw. korytarza życia i jazdy „na suwak”.

 6. Nietrzeźwy kierowca z narkotykami w rękach policjantów

  W poniedziałek wieczorem 40-letni mężczyzna na autostradzie A1 spowodował zdarzenie drogowe. Był to dopiero początek kłopotów, jakie na siebie sprowadził. Policjanci, po kontroli trzeźwości, która wykazała, że kierujący mercedesem ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i znalezieniu przy nim narkotyków przedstawią mu całą listę zarzutów. Na jego korzyść z pewnością nie będzie uznany fakt, że kierował mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

 7. Wypadek z udziałem rowerzystki w Pruszczu Gdańskim

  Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego z udziałem rowerzystki, do którego doszło wczoraj około godziny 13.00 w Pruszczu Gdańskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cyklistka została potrącona przez dostawczego forda podczas przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

 8. Wypadek z udziałem motorowerzysty w Pruszczu Gdańskim

  Policjanci wczoraj wczesnym rankiem pracowali na miejscu wypadku drogowego w Pruszczu Gdańskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni kierujący samochodem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu motorowerzyście. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

 9. Święto Policji w Pruszczu Gdańskim

  Policjanci z powiatu gdańskiego tegoroczne Święto Policji obchodzili w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Na uroczystości obecna była Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura, Starosta powiatu gdańskiego, włodarze przedstawiciele miasta oraz okolicznych gmin, służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją i zaproszeni goście.

 10. Policjanci ostrzegają przed oszustami

  Policjanci ostrzegają przed próbami wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Przestępcy modyfikują swoje metody i w związku z tym warto zwiększyć swoją czujność.