Wiadomości

Podejrzewany o kradzieże z paczkomatów w rękach policji

Data publikacji 06.11.2019

W tym tygodniu policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamania i kradzieże z paczkomatów. Podczas przeszukania okazało się, że 20-latek posiada przy sobie narkotyki. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim od pewnego czasu pracowali nad wyjaśnieniem spraw włamań i kradzieży z paczkomatów. Do zdarzeń dochodziło na terenie powiatu gdańskiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wedle zebranych przez policjantów informacji, związek z tą sprawą może mieć 20-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Kryminalni na początku bieżącego tygodnia zatrzymali zaskoczonego mężczyznę w miejscu jego pracy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prawie dziesięciu zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali dużą część skradzionych rzeczy, a podczas przeszukania okazało się, że zatrzymany posiadał jeszcze narkotyki. Funkcjonariusze dalej pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z podobnymi zdarzeniami.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków  grozi do 3 lat więzienia.

  • sygnały uprzywilejowania radiowozu policyjnego