Wypadek z udziałem rowerzysty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim

Wiadomości

Wypadek z udziałem rowerzysty

Data publikacji 12.11.2019

W piątek rano na terenie powiatu gdańskiego niemalże w tym samym czasie doszło do dwóch wypadków drogowych. W jednym ze zdarzeń ucierpiał rowerzysta. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W piątek rano do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim niemalże jednocześnie dotarły zgłoszenia o dwóch wypadkach drogowych. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole drogówki. W jednym ze zdarzeń, w Pruszczu Gdańskim, brał udział kierujący rowerem. Policjanci wstępnie ustalili, że w trakcie korzystania przez niego z przejazdu dla rowerzystów został uderzony przez auto osobowe. 35-letni cyklista został odwieziony do szpitala. Mundurowi sporządzili oględziny obu pojazdów i miejsca zdarzenia, a także, z udziałem technika kryminalistyki, wykonali  szkic sytuacyjny i zdjęcia. Sprawdzili też trzeźwość kierujących – byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy osobówki.

W tym samym czasie w Straszynie doszło do zderzenia auta dostawczego i osobowego. Policjanci zamknęli jedną jezdnię drogi wojewódzkiej 222 w związku z wykonywanymi czynnościami, których charakter opisano wyżej. Mundurowi ustalili wstępnie, że dostawczy renault wjechał na DW222, gdzie doszło do zderzenia z osobowym audi. Kierowca i pasażerka osobówki zostały odwiezione do szpitala.  Tutaj również policjanci wykonali czynności, o których piszemy wyżej.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie wzmożonej uwagi szczególnie rano i wieczorem, gdy występują zamglenia bądź inne utrudnienia w widoczności. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni nosić elementy odblaskowe, a kierowcy dostosować prędkość i stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

  • Policjant dokonuje oględzin roweru
  • Policjant wykonuje oględziny samochodu