Wiadomości

Debata o bezpieczeństwie na sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański

Data publikacji 12.11.2019

W piątek na zaproszenie Rady Gminy Pruszcz Gdański na sesji głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak. Podczas wystąpienia poruszył tematykę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy. Była to również okazja do podsumowania tegorocznej współpracy pomiędzy instytucjami.

08 listopada na sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański jednym z punktów porządku obrad było omówienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Wystąpienie w przedmiotowej tematyce przygotował Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak. Komendant omówił m.in. problematykę zagrożeń, które mieszkańcy wskazują w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowiącej jedną z platform komunikacji pomiędzy obywatelami a Policją. Funkcjonariusz wskazał także na rolę dzielnicowego w pierwszym i najbliższym kontakcie z mieszkańcami oraz zachęcił do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Radni, jak i mieszkańcy, którzy uczestniczyli w sesji, mieli sposobność zadać pytania i uczestniczyć w dyskusji.

Spotkanie było dogodną okazją do podsumowania współpracy z Gminą. Pan Komendant przedstawił liczne inicjatywy dotyczące profilaktyki i wręczył na ręce Wójta podziękowanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku za wspólne działania Urzędu i Policji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jednym z punktów sesji było także wyróżnienie trojga osób, które wykazały się cywilną odwagą i ujęły nietrzeźwego kierowcę. Wójt Gminy i Komendant wskazali, że każdy ma wpływ na wspólne bezpieczeństwo, a także podkreślili, jak istotne jest reagowanie na niebezpieczne zachowania innych ludzi.

W tym miejscu należy wspomnieć także o innych osobach, które w ubiegłym tygodniu zostały wyróżnione za bezinteresowną pomoc. Mowa tu o uczniach ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Straszynie. Na początku października w znaczący sposób przyczynili się oni do szybkiego powrotu do domu chłopca, który się zagubił. Młodzi ludzie, wykorzystując nowoczesne technologie multimedialne, rozpowszechnili informację i wykorzystali ją, co błyskawicznie doprowadziło do szczęśliwego finału.

  • Komendant Powiatowy Policji insp. Radosław Pietrzak  wyróżnia obywateli za ujęcie nietrzeźwego kierowcy
  • Komendant Powiatowy Policji insp. Radosław Pietrzak  wręcza podziękowanie Wójt Gminy Pruszcz Gd.
  • Komendant Powiatowy Policji insp. Radosław Pietrzak  w trakcie wystąpienia podczas sesji rady gminy
  • Komendant Powiatowy Policji insp. Radosław Pietrzak  wręcza podziękowanie uczennicy
  • Komendant Powiatowy Policji insp. Radosław Pietrzak  wraz z wyróżnionymi uczniami w towarzystwie Dyrektor Szkoły w Straszynie i wychowawcy klasy