Wiadomości

Święto Policji w pruszczańskiej komendzie

Data publikacji 30.07.2020

We wtorek 28 lipca w pruszczańskiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowanych zostało 44 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

We wtorek 28 lipca o godzinie 10.00 na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. W trakcie ceremonii Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim mł. insp. Wioletta Jóźwiak wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowanych zostało 44 policjantów.

 

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną, rzetelną i aktywną służbę na rzecz bezpieczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej służby.

 

W wydarzeniu brał udział Pan Starosta powiatu gdańskiego Stefan Skonieczny, który przekazał komendantowi i policjantom podziękowania za służbę i pogratulował awansów.

 

Głos zabrał również ks. Kapelan Stanisław Łada, kierując słowa podziękowania dla funkcjonariuszy za zaangażowanie w codzienną służbę.

 

Podczas uroczystości odczytano życzenia na Święto Policji przesłane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka.

 

W ramach Święta Policji Włodarze gmin powiatu gdańskiego jak co roku wyróżnili policjantów, którzy szczególnie przyczynili się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Uroczystości z zachowaniem reżimu sanitarnego odbywają się w siedzibach gmin.