ZNICZ w powiecie gdańskim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim

Wiadomości

ZNICZ w powiecie gdańskim

Data publikacji 04.11.2019

Podczas akcji ZNICZ policjanci szczególną uwagę zwracają na trzeźwość kierujących. W tym roku funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego, któremu cofnięto uprawnienia. Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, jak również mimo decyzji o cofnięciu uprawnień jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym roku policyjna akcja znicz jak zwykle opierała się na zapewnieniu bezpieczeństwa i, w miarę możliwości, upłynniania ruchu w rejonach nekropolii. Oczywiście mundurowi zwracali uwagę na wszelkie zachowania uczestników ruchu drogowego, które są niezgodnie z prawem. Nieodłącznym elementem tego typu działań są kontrole trzeźwości kierowców. W powiecie gdańskim podczas tegorocznych działań policjanci zatrzymali  dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego, który kierował motocyklem, mimo że wydano wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień.

Jedna sytuacja z pewnością warta jest szerszego przedstawienia. Pierwszego listopada policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku po służbie, jadąc z żoną i córką, zwrócił uwagę na jednego z kierowców, który nietypowo zachowywał się na drodze. Jego styl jazdy mógł świadczyć o tym, że może być nietrzeźwy. Doświadczony funkcjonariusz z pomocą najbliższych zatrzymał 51-latka i od razu poczuli od niego silny zapach alkoholu. Uniemożliwili oni dalszą jazdę temu mężczyźnie. Wezwany na miejsce patrol pruszczańskiej drogówki potwierdził wcześniejsze przypuszczenia – kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki czujności policjanta i wspólnym działaniom jego rodziny kolejny kierowca, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszy niebawem zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

  • radiowóz podczas kontroli drogowej